ورود / ثبت نام
0

عکاسی ماکرو

258 بازدید
عکاسی ماکرو

5/5 - (1 امتیاز)
عکاسی ماکرو

عکاسی ماکرو به عنوان عکاسی کلوزاپ از اشیاء بسیار کوچک تعریف می شود. عکاسان حرفه ای از لنزها و تجهیزات تخصصی برای ثبت این زاویه دید استفاده می کنند ، اما همین کار را با دوربین گوشی هم می توان انجام داد.

در حال حاضر ، پیدا کردن برنامه ای که کار عکاسی ماکرو انجام دهد خیلی سخت است ، چون هیچ برنامه ای وجود ندارد که فوکوس دوربین شما را از آنچه هست نزدیک تر کند. هر چند ، خبر خوب این است که دوربین شما احتمالاً می تواند در فاصله نزدیکی از اشیاء فوکوس کند. یک امتحانی بکنید. فقط حواستان باشد دوربین را ثابت نگه دارید و از ویژگی لمس صفحه نمایش برای فوکوس استفاده کنید تا عکس شفافی بگیرید .

یک راه دیگر برای نزدیک تر شدن به سوژه استفاده از مبدل های تخصصی کلوزاپ است. حتی می توانید از یک ذره بین یا هر نوع لنز دیگر استفاده کنید که بتوان آن را جلوی موبایل گرفت.

اگر مطمئن هستید که سوژتان حرکت نمی کند،از یک سه پایه و یک برنامه تایمر خودکار استفاده کنید ، چرا که هر جنبش کوچک در این فاصله کلاً فوکوس را به هم می زند. حواستان باشد وقتی به سوژه سایه نیندازید ، پس یک محیط روشن را برای عکاسی انتخاب کنید ، البته می توانید خودتان نور اضافی به سوژه بتابانید. اگر نمی توانید به اندازه کافی به سوژه نزدیک شوید ،دوربین را عقب بیاورید و زوم دیجیتال انجام دهید . البته کیفیت پایین می آید چرا که شما دارید روی پیکسل ها زوم می کنید و نه سوژه. اما این تکنیک به خوبی جواب می دهد.

یک زاویه کاملاً متفاوت نسبت به دنیای اطراف را انتخاب کنید و با استفاده از مبدل ، لنز یا زوم دیجیتال به سوژه خیلی نزدیک شوید.

هنگام عکاسی ماکرو ، حواستان به نوری که روی سوژه افتاده باشد ، نباید کنتراست زیادی ایجاد شود. از نور مستقیم آفتاب استفاده کنید، در سایه عکس بگیرید یا در فضای داخلی عکس بگیرید.

عکاسی ماکرو به شما کمک می کند که چشمی برای زاویه دید غیرمعمول داشته باشید و از گل و کیک یک احساس رمانتیک خاص ایجاد می کند

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://darolfunun.com/?p=1518
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

1 نظر در مورد عکاسی ماکرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. اموزشگاه عکاسی حرفه ای وکلاس عکاسی خوب فقط اموزشگاه دارلفنون واقعااموزشگاه عکاسی تهران بهترازدارلفنون ندیدم.

    9

× ؟