ورود / ثبت نام
0

نقد و تحلیل عکس “کارگرساختمانی”توسط استاد پورسعید

11 بازدید
آموزشگاه عکاسی

در این عکس افقی سیاه و سفید، چهار عنصر اصلی “میله های آهنی،کارگرداخل آن،آپارتمانها وابرهای طوفانی”بیشتر به چشم می خورد که هر کدام نشانه ای هستند برای تفسیر.نصف بیشترکادر آپارتمان ها وهوای ابری و قسمت کوچکتر آن کارگری را داخل میله ها نشان می دهد. وجود میله های گرد،شبیه میله های زندان است که کارگر را همچون زندانی در خود نگه داشته است.وجود آپارتمان ها، به نوعی نتیجه کاروتلاش کارگران را نشان می دهد که با نیروی کار و ارزش افزوده تولید شده توسط آنان بوجود آمده است ولی خود با توجه به میله ها در استثمار دائم قرار دارند. هوای طوفانی معرف زندگی کارگر است که خود نردبانی شده است برای رشد سرمایه داران .
باتوجه به رشته تحصیلی سالگادوکه اقتصاد است وزادگاه اوکشوربرزیل،به نظر می رسد بدرستی توانسته است اختلاف طبقاتی درکشور خود رانشان دهد.هرچند همه عکس های سالگادو سیاه وسفید است ولی دراینجا درخدمت مفهوم عکس است. موضوع کارگران یکی از پروژه های مورد علاقه سالگادو بوده که بدرستی توانسته است از عهده آن برآید.

نقد وتحلیل این عکس توسط استادجوادپورسعید مدرس رشته عکاسی آموزشگاه عکاسی دارالفنون وابسته به سازمان سینمایی وزارت فرهنگ وارشاداسلامی انجام شده است.

عکاس: سباستیائوسالگادو

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://darolfunun.com/?p=4832
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
darolfunun
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نقد و تحلیل عکس “کارگرساختمانی”توسط استاد پورسعید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.