ورود / ثبت نام
0

موقعیت های نورپردازی مختلف

605 بازدید
image004
5/5 - (1 امتیاز)

موقعیت های نورپردازی مختلف

موقعیت های نورپردازی

روش های ابتکاری نورپردازی ماکرو

عکاسی به سمت نور برخی اوقات می تواند اثرات مختلفی ایجاد کند . عکاسی یعنی ثبت نور ، و دوربین های موبایل در بعضی موقعتهای نوری عملکرد بهتری دارند. از آنجایی که گوشی شما حسگر کوچکی دارد،هر تصویری که در نور کم می گیرید کیفیت پایینی خواهد داشت.شما متوجه نویز دیجیتالی ، یا افت وضوح خواهید شد.

البته عکاسی در ن.ر شدید هم گاهی اوقات نورپردازی دردسرساز است.دوربین های گوشی نمی توانند دامنه وسیعی از شرایط نوری را به خوبی ثبت کنند:حسگرهای کوچک آنها نمی توانند گستره وسیع از سطوح نوردهی ثبت کنند.پس اگر در حالت عکاسی از شخصی هستید که نور شدیدی به یک طرف صورتش می تابد،احتمالاً آن طرف صورتش بسیار تاریک و طرف دیگر بسیار روشن خواهد شد .

سعی کنید با جابه جا کردن فرد و گذاشتن او زیر نور یکنواخت مشکل را برطرف آفتاب یا کاملاً در سایه باشد. هر دوربین گوشی با دوربین گوشی های دیگر تفاوت اندکی دارد و همین طور که فناوری پیشرفت می کند کیفیت تصاویری که این دوربین ها تولید می کنند نیز بهبود می یابد.بهترین راه برای یافتن قابلیتهای دوربین گوشی تان،استفاده از آن است.

پس بیرون بروید و در شرایط نوری مختلف عکاسی کنید و سعی کنید با شناختن قابلیتهای دوربین گوشیتان عکاسی بهتری شوید.

یک ترفند

اگر در فضای داخلی هستید و می خواهید عکاسی کنید،چراغ ها را روشن کنید . این کار باعث می شود که سوژه ای که می خواهید از آن عکی بگیرید روشن شود،بنابراین شانس بهتری برای ثبت یک عکس با کیفیت خواهید داشت.

۱. سوژه تان را مقابل نور قرار دهید تا از ایجاد سایه های شدید جلوگیری کنید.

۲. من این نور زیبا را دیدم،بعد ۱۰ دقیقه صبر کردم نورپردازی تا سایه ظاهر شود.اگر نور مناسب باشد حتماً از آن استفاده کنید،حتی اگر مجبور شوید کمی برای عکس گرفتن صبر کنید.

۳و۴. در روزهای ابری عکاسی در فضای بیرونی را تجربه کنید.

۵. از عکاسی در نورپردازی موقعیتهای تاریک واهمه ای نداشته باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://darolfunun.com/?p=1576
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

1 نظر در مورد موقعیت های نورپردازی مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. اموزشگاه عکاسی حرفه ای وکلاس عکاسی خوب فقط اموزشگاه دارلفنون واقعااموزشگاه عکاسی تهران بهترازدارلفنون ندیدم.

    9

× سوالی دارید؟