ورود / ثبت نام
0

20سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

2738 بازدید
عکاسی از کودک
5/5 - (1 امتیاز)

سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

باید بدانید محال است آنقدر آدم خوش شانسی باشید که هرچه سوژه عکاسی بامزه و خنده دار است درحضور شما و آن هم زمانی که دوربینتان آماده عکاسی است رخ بدهد. ثبت سوژه عکاسی بامزه و خنده دار فقط از دو طریق امکان پذیر است. دو حالت وجود دارد که امکان یافتن سوژه عکاسی بامزه و خنده دار را فراهم می کند. اول اینکه شما با دوربینی آماده در انتظار وقوع حادثه ای در محلی که احتمال می دهید چنین سوژه ای اتفاق بیفتد در کمین باشید و دوم اینکه شما همه شرایط را صحنه پردازی کنید تا سناریوی بامزه و یا خنده داری اتفاق بیفتد.

عکاسی از کودک

عکاسی از کودک

 دو فرضیه سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

  1. کودک شما درحال سوپ خوردن است و شما هم درحال عکاسی کردن از او باشید. در حین عکاسی از او ظرف سوپ از دستش رها می شود و این لحظه به عکس های پیش بینی نشده شما افزوده می شود.
  2. کاسه سوپی که انتهای آنرا چرب و لیز کرده اید به دست کودک بدهید تا دقایقی بعد از شروع به غذا خوردن کاسه از دستش رها شود و شما ازقبل از این حادثه آماده اید و دوربین عکاسی شما در حالت عکاسی پی درپی است و در لحظه اتفاق عکس را ثبت می کنید.
عکاسی از حیوانات خانگی

عکاسی از حیوانات خانگی

راهنمایی هایی برای سوژه عکاسی بامزه و خنده دار 

۱. استفاده از بازی‌ها و اسباب‌بازی‌ها: بازی‌ها و اسباب‌بازی‌ها می‌توانند به عنوان سوژه عکاسی بامزه و خنده دار استفاده شوند. به عنوان مثال، می‌توانید عکسی از یک کودک در حال بازی با یک عروسک بگیرید.

سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

۲. استفاده از حیوانات خانگی: حیوانات خانگی، به خصوص گربه‌ها و سگ‌ها، سوژه‌های خوبی برای عکس‌های بامزه و خنده دار هستند. می‌توانید عکسی از حیوانات خانگی در حال خوردن یا بازی کردن بگیرید.

سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

۳. استفاده از لباس‌های جالب: لباس‌های جالب و خنده دار، می‌توانند به عنوان سوژه‌های خوبی برای عکس‌های بامزه و خنده دار استفاده شوند. به عنوان مثال، می‌توانید عکسی از یک کودک در حال پوشیدن یک لباس جالب بگیرید.

سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

۴. استفاده از طبیعت: طبیعت و مناظر طبیعی، می‌توانند به عنوان سوژه‌های خوبی برای عکس‌های بامزه و خنده دار استفاده شوند. به عنوان مثال، می‌توانید عکسی از یک کودک در حال بازی در پارک بگیرید.

سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

۵. استفاده از تکنولوژی: تکنولوژی می‌تواند به عنوان سوژه‌های خوبی برای عکس‌های بامزه و خنده دار استفاده شود. به عنوان مثال، می‌توانید عکسی از یک کودک در حال بازی با یک تلفن همراه بگیرید.
در نهایت، برای گرفتن عکس‌های بامزه و خنده دار، باید خلاقیت و ابتکار داشته باشید و سعی کنید به سوژه‌های خود حیات ببخشید و آنها را به شکلی خلاقانه و جالب به تصویر بکشید.

عکاسی از کودک

عکاسی از کودک

برای سوژه عکاسی خنده دار و بامزه باید سناریو بچینید

از آنجا که کودکان و حیوانات رفتار غیر قابل پیش بینی و اصولا غیر منتظره ای دارند بخش مهم سوژه عکاسی بامزه و خنده دار را تشکیل می دهند.

سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

سوژه عکاسی بامزه و خنده دا

کودکان و حیوانات سوژه عکاسی خنده دار و بامزه

۱. حیوانات خانگی در حال بازی و خوردن می توانند موضوعات جذابی باشند .عکاسی پی در پی و با سرعت های بالا می تواند منجر به ثبت عکس هایی جذاب شود.

سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

۲. کودکان در حال بازی با اسباب‌بازی‌هایشان خصوصا وقتی که درحال خودشان هستند، وقتی با خودشان صحبت می کنند با خودشان شوخی می کنند، با خودشان دعوا می کنند و حواسشان به غیر از خودشان نیست بسیار جذاب هستند.
۳. کودکان در حال پوشیدن لباس‌های جالب و خنده دار، گاهی اوقات کودکان لباس های جالبی برتن دارند و گاهی لباس های خود را پشت ورو می پوشند یا با حوله یا لباس بزرگترها برای خود لباس جذاب و بامزه ای درست کرده اند. مثلا وقتی چادر مادر را روی سرشان می کشند یا پیزامه پدر را پا می کنند  ومواردی از این دست بسیاربا مزه می شوند.شاید دختر بچه ای را دیده باشید که کفش های پاشنه بلند مادرش راپوشیده است و کیف مادر را دردست گرفته است. یا پسربچه 3 ساله ای که کت پدرش را پوشیده است.

عکاسی از حیوانات خانگی

عکاسی از حیوانات خانگی

۴. حیوانات خانگی در حال خوابیدن و استراحت کردن
۵. کودکان در حال بازی در طبیعت و پارک‌ها
۶. حیوانات خانگی در حال بازی با توپ و سایر اسباب‌بازی‌ها
۷. کودکان در حال بازی با آب و آب‌بازی‌ها
۸. حیوانات خانگی در حال بازی با بادکنک و سایر اسباب‌بازی‌ها
۹. کودکان در حال پوشیدن لباس‌های هالووین و دیگر رویدادهای تمام شده
۱۰. حیوانات خانگی در حال بازی با سایر حیوانات خانگی
۱۱. کودکان در حال بازی با سایر کودکان
۱۲. حیوانات خانگی در حال بازی با چوب و سایر اسباب‌بازی‌ها
۱۳. کودکان در حال بازی با برف و اسباب‌بازی‌های برقی
۱۴. حیوانات خانگی در حال بازی با موش‌های بازی
۱۵. کودکان در حال بازی با ماشین‌های بازی
۱۶. حیوانات خانگی در حال بازی با توپ و سایر اسباب‌بازی‌ها
۱۷. کودکان در حال بازی با دمبل و سایر وسایل ورزشی
۱۸. حیوانات خانگی در حال بازی با سایر اسباب‌بازی‌های آموزشی
۱۹. کودکان در حال بازی با پازل و سایر اسباب‌بازی‌های آموزشی
۲۰. حیوانات خانگی در حال بازی با سایر اسباب‌بازی‌های آموزشی

این موارد تنها تعداد محدودی از پیشنهاداتی هستند که در این بخش ارائه شده است . عکاسی از کودکان دنیایی از سوژه های متنوع را درخود جای داده است. همچنین در عکاسی از طبیعت و عکاسی از حیات وحش نیز سوژه های بسیار جذابی وجود دارد.

آموزش عکاسی

آموزش عکاسی توسط استاد محمد مهدی تدین موغاری

مقاله 20سوژه عکاسی بامزه و خنده دار بخشی از کتاب توصیه های عکاسانه نوشته استاد محمد مهدی تدین موغاری مدرس عکاسی و مدیر آموزشگاه عکاسی و سینمایی دارالفنون است. این کتاب در قالب یکصد مقاله عکاسی به تشریح توصیه هایی برای عکاسی در سبک های مختلف می پردازد. در خصوص ارزش و تاثیر گذاری رنگ در عکاسی، مقالات دیگری نیز بخش مقالات این سایت وجود دارد.

توصیه های عکاسانه
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://darolfunun.com/?p=21233
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

1 نظر در مورد 20سوژه عکاسی بامزه و خنده دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. با سلام و درود خدمت استاد عزیز،به عنوان مثال در مراسم عروسی ژست خنده دار داماد و ساقدوش همایش در حال بالا انداختن آقای داماد هستند یک عکس خاص است و پوز ساقدوش ها به حالت مجسمه و ایستاده هماهنگی زیبایی ایجاد می‌کند و عکس هایی با تم ابر قهرمانان و تم زامبی در مراسم عروسی عکس با مزه و خنده داری میسازد . دنیا عقیقی ،هنرجوی کلاس عکاسی حرفه ای ،آموزشگاه دارالفنون

    3

× سوالی دارید؟