ورود / ثبت نام
0

10 ایده پروژه عکاسی و انشاء عکاسانه

129 بازدید
عکاسی
5/5 - (1 امتیاز)

ایده پروژه عکاسی با انشاء عکاسانه

مقاله عکاسی مجموعه یا مجموعه‌ای از عکس‌هاست که برای بیان یک داستان یا برانگیختن مجموعه‌ای از احساسات در بیننده طراحی شده است. این به عکاس اجازه می دهد تا با یک تصویر بیشتر از آنچه ممکن است بگوید. انشاهای عکاسانه می‌توانند از عکس‌های صرفاً (بدون متن) تا عکس‌هایی با زیرنویس، متن‌های کوچک یا مقاله‌های متن کامل همراه با آنها باشد.
انشاهای عکس معمولاً یا موضوعی هستند (به موضوع یا موضوعی خاص می پردازند) یا روایتی (داستانی را معمولاً به ترتیب زمانی بیان می کنند).

10 ایده پروژه عکاسی برای انشاء عکاسانه یا عکس مقاله

 1. ایده پروژه عکاسی اول: یک رویداد محلی را مستند کنید

  شهری که من در آن زندگی می کنم یک دوچرخه کلاسیک سالانه دارد. برای تبدیل این موضوع به یک مقاله عکس، می‌توان زودتر به محل رسید و دوچرخه‌سواران و حامیان مالی را در حین آماده‌سازی دستگیر کرد، سپس از دوچرخه‌سوارانی که در طول روز در حال رکاب زدن هستند عکس گرفت و با چند عکس از چادرها که پایین می‌آیند و همه به سمت خانه می‌روند، به پایان رسید.

  بادباک

 2. ایده پروژه عکاسی دوم : نمایشگاه

  نمایشگاهی را پیدا کنید که در یک گالری یا موزه نزدیک برگزار می شود. نه تنها از خود قطعات عکس بگیرید، بلکه از افراد حاضر نیز عکس بگیرید – نحوه تعامل آنها با قطعات و بین خود. اگر می توانید، در مراسم پذیرایی شرکت کنید تا بتوانید هنرمند یا هنرمندانی که آثارشان در معرض نمایش است یا متصدیان نمایشگاه را نیز به تصویر بکشید.

  نمایشگاه عکس

  نمایشگاه آثار هنرجویان آموزشگاه عکاسی دارالفنون

 3. ایده پروژه عکاسی سوم : تحول (کوتاه مدت)

  برای این مقاله عکس، موضوعی را پیدا کنید که در حال تغییر کوتاه مدت است. این می تواند شامل گروهی از مردان باشد که برای جشن مومبر سبیل دراز می کنند یا سگ ولگردی را که به پناهگاهی آراسته و به فرزندخواندگی آورده اند. این نوع مقاله نباید بیش از یک ماه یا بیشتر طول بکشد تا داستان خود را بیان کند.

  عکس کودکان کار

  تحلیل عکس کودکان کار

 4. ایده پروژه عکاسی چهارم : تحول (بلند مدت)

  بارداری را در نظر بگیرید، از تولد نوزاد تا تولد و شاید حتی اولین تولد، یا به دنبال یک سرباز بازگشته و تبدیل آنها به زندگی غیرنظامی. این پروژه باید ماه‌ها طول بکشد و می‌توان روی پروژه‌های دیگری که همزمان تکمیل می‌شوند کار کرد.

  عکاسی کودک نوزاد

  عکاسی کودک نوزاد

 5. ایده پروژه عکاسی پنجم: یک روز از زندگی

  برای این مقاله، فردی مانند پزشک، وکیل، آتش نشان یا افسر پلیس را پیدا کنید که مایل است به شما اجازه دهد او را برای یک روز دنبال کنید، چه در پشت صحنه و چه در حین کار. اگر زمان‌هایی وجود دارد که عکس‌ها را نمی‌توان گرفت، می‌توانید از گزینه متن برای مقاله عکس استفاده کنید و عکس‌های خود را با زیرنویس یا قسمت‌های کوتاه نوشته تکمیل کنید.
  و نورمحیط

 6. ایده پروژه عکاسی ششم: افزایش آگاهی

  یک مؤسسه خیریه محلی پیدا کنید و عملیات روزانه آنها، پرسنل آنها و اینکه چه کسی یا چه چیزی به آنها کمک می کند را مستند کنید. یک حس بصری از آنچه که آنها در تلاش برای به انجام رساندن هستند و چرا آن مهم است ارائه دهید.
  hero 5

 7. ایده پروژه عکاسی هفتم : یک روز را به رپورتاژ تبدیل کنید

  مکانی را پیدا کنید که معمولاً برای یک روز بیرون از خانه به آن می‌روید، اما این روز را بیشتر به عنوان گزارش تلقی کنید—عکاسی از پشت صحنه، مصاحبه با کارگران و مشتریان. مکان‌ها می‌توانند شامل پارک‌های تفریحی، حفاظت‌شده طبیعی یا سالن‌های سینما باشند.
  Copy of IMG 4162کیانوش زاده یوسف

 8. ایده پروژه عکاسی هشتم :به عکاسی خیابانی معنا بدهید

  به خیابان ها بروید و چهره بی خانمان ها یا زندگی خیابان گردها را مستند کنید. سعی کنید به عمق بیشتری از سطح بروید و به دنبال چیزی باشید که رهگذران تمایل به نادیده گرفتن آن دارند.
  نقد عکس پرتره

 9. ایده پروژه عکاسی نهم: همسایه ها

  محله ای را پیدا کنید و پس از عکاسی از خانه ها، بخواهید از خانه های داخل خانه عکس بگیرید. بسته به اینکه می‌خواهید تمرکز روی چه چیزی باشد – فضای داخلی یا افراد درون آن فضاهای داخلی، می‌توانید از آنها در داخل خانه یا فقط در درهایشان عکس بگیرید.
  عکس زندگی روستایی

 10. ایده پروژه عکاسی دهم: مدرسه یا آموزشگاه

  مدرسه ای را پیدا کنید و از دانش آموزان، معلمان و کلاس های درس آن عکس بگیرید. به دانش آموزان در حال مطالعه و بازی و معلمان در حال تدریس و استراحت نشان دهید. اگر مدرسه مرفه‌تری است از آزمایشگاه‌های کامپیوتر و فناوری عکس بگیرید یا اگر مدرسه‌ای مرفه‌تر است، روی آنچه معلمان انجام می‌دهند تمرکز کنید. برای یک مقاله طولانی تر، می توانید یک مدرسه روستایی را با یک مدرسه شهری انتخاب و مقایسه کنید.

  عکاسی دارالفنون

  کلاس عکاسی آموزشگاه عکاسی دارالفنون

توصیه های عکاسانه کتابی است از مجموعه تالیفات استاد محمد مهدی تدین موغاری مدرس دانشگاه و مدیر آموزشگاه سینمایی دارالفنون که به نکات آموزشی برای عکاسان می پردازد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://darolfunun.com/?p=16337
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

3 نظر در مورد 10 ایده پروژه عکاسی و انشاء عکاسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× سوالی دارید؟