ورود / ثبت نام
0

مدرسه عکاسی دارالفنون دانش آموز می پذیرد 1402

2340 بازدید
مدرسه عکاسی
5/5 - (1 امتیاز)

مدرسه عکاسی دارالفنون دانش آموز بزرگسال می پذیرد

مدرسه عکاسی دارالفنون برای سال تحصیلی 1403-1402 از بین افراد بزرگسال علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع متوسطه شاخه کاردانش، دانش آموز می پذیرد.

دیپلم عکاسی

دیپلم عکاسی در دارالفنون

شرایط ثبت نام

 1. داشتن علاقمندی به رشته عکاسی
 2. دارابودن سلامت جسمی و روحی
 3. دارابودن تابعییت ایرانی و یا کارت اتباع برای مهاجرین
 4. دارابودن حداقل 16 سال تمام
 5. عدم اشتغال همزمان به تحصیل در مدارس روزانه
 6. دارابودن مدرک نحصیلی قبولی سال نهم

مدارک ثبت نام

 • فتوکپی شناسنامه
 • فتوکپی کارت ملی
 • گواهینامه پایان تحصیلات دوره نهم

علاقمندان می توانند جهت ثبت نام همه روزه  از ساعت 9 صبح الی 19 به نشانی مدرسه عکاسی دارالفنون واقع در میدان انقلاب ، ابتدای خیابان آزادی، خیابان کلهر ، نرسیده به کاوه پلاک 42 مراجعه و یا باشماره تلفن های 66566054 -66566053-66566052 تماس حاصل نمایند.

دیپلم-عکاسی

چگونه دیپلم درسی آموزش وپرورش بگیریم

باگذراندن 62واحد دروس عمومی در دبیرستان بزرگسالان  و ۴۳ واحدمهارت درمرکزمهارت آموزی کاردانش دارالفنون می توانید دیپلم بگیرید.
مدرسه عکاسی دارالفنون (موردتائیدوزارت فرهنگ و ارشاداسلامی و آموزش وپرورش) یک مرکز آموزشی معتبراست که دوروس تخصصی رشته عکاسی را به دانش آموزان بزرگسال ارائه می کند.
باگذراندن دروس تخصصی وتکمیل دروس عمومی می توانید موفق به اخذ دیپلم رسمی کاردانش آموزش و پرورش شوید.
پس از اخذمدرک نیزمی توانید مانند سایر رشته هادر دانشگاه ادامه تحصیل دهید.دیپلم ردی های و دارندگان مدرک قبولی سال یازدهم نیازی به گذراندن دروس عمومی ندارند.همچنین دروس عمومی گذرانده شده سال دهم و یازدهم از سایرین نیز پذیرفته می شود .

دیپلم عکاسی کاردانش

دیپلم عکاسی کاردانش دردارالفنون تهران 66573000

برای اطلاع از جزئیات دروس و سایر رشته های مهارتی کاردانش که در مدرسه عکاسی دارالفنون ارائه می شود به لینک مراجعه فرمائید.

مدرسه عکاسی چیست؟

مدرسه عکاسی ، در حقیقت یک آموزشگاه عکاسی ،مرکز مهارت آموزی یا کالج عکاسی محسوب می شود که در آن دروس تخصصی عکاسی به علاقمندان آموزش داده می شود . وجه تمایز مدارس عکاسی از سایر آموزشگاه های عکاسی دریافت مدارکی است که منجر به صدور دیپلم درسی آموزش و پرورش می شود.

 دروسی که در مدرسه عکاسی آموزش داده می شود؟

در مدرسه عکاسی شش عنوان اصلی به عنوان دروس تخصصی مرتبط با عکاسی تدریس می شود.

این دروس عبارتند از :

 • طراحی گرافیکی سیاه و سفید
 • طراحی گرافیکی رنگی
 • عکاسی سیاه و سفید
 • عکاسی رنگی
 • عکاسی آتلیه ای
 • رتوش فیلم و عکس
دیپلم کاردانش

دیپلم کاردانش

 منظور از درس طراحی گرافیکی سیاه و سفید چیست ؟

درس طراحی گرافیکی سیاه و سفید درحقیقت مباحث اولیه هنرهای تجسمی است. در این درس دانش آموز با مبانی و اصول طراحی و عناصر بصری آشنا می شود. شناخت نقطه ، خط ، سطح ، حجم ، بافت ، ریتم  و همچنین آشنایی با ابزارهای  طراحی سیاه و سفید  از مباحثی است که دانش آموزان با آن آشنا می شوند.

 منظور از درس طراحی گرافیکی رنگی چیست ؟

درس طراحی گرافیکی رنگی درحقیقت مباحث ثانویه هنرهای تجسمی است. در این درس دانش آموز با مبانی تئوری های رنگ  و اصول رنگ شناسی  و عناصر بصری مرتبط با آن  آشنا می شود. شناخت رنگ های سرد و گرم ،طیف رنگی ،رنگ های اصلی و فرعی ،چرخه رنگ و تفاوت رنگ های اصلی با نورهای اصلی و ماهیت رنگ در عکاسی و نقاشی  از مباحثی است که دانش آموزان با آن آشنا می شوند.

 منظور از درس عکاسی سیاه و سفید چیست ؟

برای شناخت بهتر و ورود به جهان بی نظیر عکاسی باید چشم ها را آهسته گشود . به قول سهراب سپهری  چشم ها را باید شست ، جور دیگر باید دید، چترها راباید بست، زیر باران باید رفت.

ورود به دنیای عکاسی با حذف رنگ آغاز می شود و باید به دنیای نور و کنتراست وارد شوید باید دنیا را سیاه وسفید ببینید و کم کم به آن رنگ را بیفزائید. هدف از درس عکاسی سیاه وسفید درک بهتر و عالی تر خطوط و فرم ها در کنار توجه به نور و کنتراست است. در مدرسه عکاسی شروع با عکاسی سیاه و سفید آغاز می شود.

 منظور از درس عکاسی رنگی چیست ؟

پس از شناخت فرم ها و کنتراست ها شناخت رنگ در عکاسی آغاز می شود. دنیای رنگی و جذاب عکاسی زمانی آغاز می شود که اهمیت همنشینی و تضاد رنگ ها را درک کرده باشیم. در عکاسی رنگی علاوه برتوجه به فرم و کنتراست به رنگ ها نیز توجه می کنیم. ثبت عکس های جذاب از طبیعت ، عکس های اجتماعی و شهری با محوریت رنگ و زندگی جلوه های جذاب دیگری از سوژه های پیش رو را در اختیار عکاس می گذارند.

 منظور از درس عکاسی آتلیه ای چیست ؟

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://darolfunun.com/?p=22971
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد مدرسه عکاسی دارالفنون دانش آموز می پذیرد 1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

× سوالی دارید؟