ورود / ثبت نام
0

نور کم

853 بازدید
در عکاسی
5/5 - (1 امتیاز)

نور کم

نور کم

نور کم

در واقع تعجب می کنید از اینکه دوربین گوشی چه عملکرد خوبی خواهد داشت. حتی در محیط های بسیار تاریک و با نور کم هم می توان عکس های خوبی گرفت. البته کیفیت این عکس ها شاید پایین باشد ، اما باز هم می توانید عکسی بگیرید که قابل استفاده باشد.

مسئله اصلی که شما باید در عکاسی با نور کم در نظر داشته باشید ، نویز دیجیتال است. نویز نوعی روشنایی و رنگ در تک تک پیکسل هاست که به دلیل نحوه کار حسگر دیجیتال گوشی در واقع تاریک ، پدید می آید.

برنامه هایی نظیر Photoshop Express (آیفون و اندروید) یک فیلتر کاهش نویز دارند که می توانید از طریق آن پس از گرفتن عکس مشکل را تصحیح کنید.

اگر به دنبال برنامه ای می گردید که به شما کمک کند در نور کم عکاسی کنید، نگاهی به Night Camera ، Night Vision ، Darkroom و Snap photo Pro (اندروید) بیندازید.

عکاسی در نور کم می تواند حال و هوای جالبی به پرتره بدهد.

اگر شما به عکاسی در شب علاقمندید، نقاشی در شب را امتحان کنید.با یک نوردهی سرعت پایین شاتر ، هر نوع جنبشی در شب را می توانید به عنوان رگه نور در قاب خود ثبت کنید ، مثلاً نور چراغ عقب یک خودرو در حال حرکت . برای این تکنیک ، به برنامه هایی نظیر Slow Shutter Cam  نگاه کنید.

با برنامه هایی نظیر Light Painting و Camera streak (اندروید) می توانید از گوشی خود به عنوان یک منبع نوری استفاده کرده و با آن کار نقاشی را انجام دهید. برای اینکه یک کار پیشرفته تر انجام دهید ، برنامه ای مثل Penki را امتحان کنید. با این برنامه می توانید کاری کنید که کلمات روی عکس ظاهر شوند و در هنگام حرکت و نوردهی طولانی ثبت شوند.

۱. از تار شدن نترسید ، بعضی اوقات می تواند یک عکس خاص ایجاد کند.

۲. رستوران ها و کافی شاپ ها مکان خوبی برای تمرین عکاسی در نور کم هستند.

۳. از سوژه بخواهید اگر امکان دارد کمی به زیر نور برود.

۴. به دنبال مسیر نور روی سوژه باشد. در این مورد، شعلع ایجاد شده یک الگوی جالب از نور در دور شمع ایجاد کرده است.

برنامه هایی وجود دارند که می توانند کیفیت عکس را هنگام عکاسی در نور کم بهبود بخشند و همچنین برنامه هایی هستند که نویز دیجیتال را پس از عکاسی کاهش می دهند. از این برنامه ها برای نوردهی های طولانی و نقاشی با نور نیز استفاده کنید.

۱. نوردهی را براساس نواحی دارای نور در عکس انجام دهید. اگر نوردهی برای نواحی تیره انجام شود ، نورهای رنگی بسیار روشن ثبت می شوند و آن بخش از عکس می سوزد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://darolfunun.com/?p=1514
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

1 نظر در مورد نور کم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. اموزشگاه عکاسی حرفه ای وکلاس عکاسی خوب فقط اموزشگاه دارلفنون واقعااموزشگاه عکاسی تهران بهترازدارلفنون ندیدم.

    8

× سوالی دارید؟