ورود / ثبت نام
0

5مقاله عکاسی کاربردی

66 بازدید
مقاله عکاسی
5/5 - (1 امتیاز)

گزیده 5 مقاله عکاسی

در این مقاله قصد داریم به ارائه گزیده ای از 10مقاله عکاسی بپردازیم، این مقالات از مجموعه مقالات منتخب عکاسی منتشر شده در سایت دارالفنون است که به صفحه مقاله عکاسی مورد اشاره، لینک داده شده است.

مقاله عکاسی 1|نقد روان کاوانه عکس و عکاسی

طی یکصد سال گذشته، به دنبال تحلیل های روان کاوانه ی فروید از آثار هنری بزرگی چون هملت اثر جاودانه شکسپیر و آثاری از لئونارد داوینچی و میکل آنژ و پس از او مطالعات و بررسی های یونگ و همکارانش در این خصوص و همچنین عقاید و نظرات دیگرانی که از این منظر در این زمینه ها کار و تحقیق کردند، نگرش به اینگونه آثار و نتیجتاً نقد هنر در جهان دچار تحول و دگرگونی های اساسی گردیده است.

نقد روانکاوانه عکس و عکاسی 1 op5u10qox8ihu53kj7cznsb6llmly1k7wg4e502xts

ما براساس یک فرهنگ جا افتاده ی اشتباه، به دلیل عدم شناخت کافی از خودمان، دیگران و اصولا چیدمان و روابط و ضوابط زندگیمان، با آزارهای روحی زیادی روبرو هستیم.
با این حال ترجیح می دهیم به جای درک واقعی خود و کارهایمان برای خودمان ناشناخته باقی بمانیم.آشنایی یک هنرمند با تحلیل های روانکاوانه ی رفتارها و واکنش هایش درمقابل واقعیت
زندگی و هستی به طور اساسی باعث تحول در نگرش و درنتیجه خلاقیت هنری او می شود. رویگردانی ما از این اشنایی و شرایط محیطی، آزارهای روحی ما را دائما افزایش میدهد.
اگر به مطالعه این مقاله علاقمند هستید اطلاعات بیشتر

مقاله عکاسی 2|لزوم مقاله نویسی برای هنرجویان عکاسی

نوشتن مقاله در عکاسی به منزله تبیین فرایند انجام کار وتمرکز بیشتر برروی  نقاط ضعف، نقاط قوت، فرصت ها وتهدیدها (S W O t) است.
وقتی ماعکس های خود را در قالب مقاله منسجم می کنیم درحقیقت بر روی کاری که انجام داده ایم تمرکز می کنیم. یعنی به مواردی توجه می کنیم که شاید در زمان عکسبرداری اصلا به آن ها توجهی نداشتیم. مثلا با یادداشت کردن موقعیت مکانی عکس و توضیح مختصر در مورد آن یک کپشن نویسی هدفمند را آغاز کرده ایم. و یا زمانی که اگزیف عکس را می نویسیم بررسی مجددی برروی عوامل تاثیر گذاری مانند دیافراگم، شاتر، ایزو، لنز، وایت بالانس و…انجام داده ایم.

تراز سفیدی

لذا دلیل بسیاری از مشکلاتی که عکس ما را معیوب کرده است را متوجه می شویم، اهمیت اجزای کارکردی دوربین و نقش پیوستگی آن ها را با هم بیشتر درک می کنیم.
اگر به مطالعه این مقاله علاقمند هستید اطلاعات بیشتر

مقاله عکاسی 3|روش های یافتن سوژه های مناسب برای  عکاسی

در آغاز عکاسی از یک موضوع، نخست بایدنگاهی تازه به پیرامون خود بیاندازید.
لازم نیست به دور دست ها نگاه کنید تا موضوعی مناسب پیدا کنید.یافتن سوژه عکاسی مناسب، همیشه دشوار و دور از دسترس نیست.

سوژه عکاسی

البته به هدف شماهم بستگی دارد، مثلا اگر هدف شما موضوع گردشگری در جزایر ایران است، قطعاً موضوع سفر به یک یا تعدادی از این جزایر الزامی است.
ضمن اینکه باید نسبت به اطلاعات جغرافیایی، اقلیمی، جاذبه های طبیعی، گردشگری و میراث فرهنگی هرکدام از آن جزایر آن اطلاعاتی را جمع آوری و تحلیل کنید.
اگر به مطالعه این مقاله علاقمند هستید اطلاعات بیشتر

مقاله عکاسی 4|عکاس هنرمند یا هنرمند عکاس

آنچه که یک هنرمند عکاس را از یک  عکاس علاقمندمتمایز می کند، توجه به عناصر مورد اشاره است.در آثار فتو کولاژفاین آرت ،فتو منی پولیشن وسایر فاین آرت فتو کولاژ هاجلوه های خیال انگیزتری مشهوداست.

مقابل خورشید silhouette

واژگان عکاس یا هنرمند عکاس تنها تاکید بر عبارات نیست.

تصویری که یک عکاس ثبت می کند مبتنی بر روش های عقلی وتکنیکی عکاسی است، اما این عکس لزوما دارای تخیل نیست.
شاید عکس های معمولی عاطفه را تحت تاثیر قرارندهند ویا رمز وابهامی درخود نداشته باشند.همچنین آثار متداول عکاسی از فضیلت چند معنایی نیز بهره ای ندارند و بادیدن آن ها چندین معنا به ذهن ما متبادر نمی شود.
اگر به مطالعه این مقاله علاقمند هستید،اطلاعات بیشتر

مقاله عکاسی 5|آموزش عکاسی به روش آکروبات بازان

به جهت پیشینه تاریخی بیش از دو هزار سال است که در چین  آکروبات بازی، هنری محبوب به شمار می آید؛

سال 670 میلادی در دوران سلسله تئانگدر این کشور یک کارگاه آموزشی برای آکروبات بازها برگزارشد ؛که درآن  12 نوع حرکت آکروباتیک آموزش داده  می شد.

برخی از این حرکات  چون رقص باد و شمشیر، پرش ازهفت توپ، راه رفتن روی طناب و… بودند؛اما بعدها محبوبیت آکروبات ها در دربارهم ازدست رفت ؛و آکروبات بازها گاهی فقط برای مزاح وسرگرمی دعوت می شدند.

آموزش عکاسی به روش آکروبات بازان

آموزش عکاسی به روش آکروبات بازان؛ شیوه ای نادرست در آموزش عکاسی شیوه ای که برخی از مدرسین جدید، و بقول خودشان اینستاگرامر ،برای آموزش عکاسی در پیش گرفته اند؛استمرار همان شیوه آکروبات بازی است.

اعتقاد ما براین است که عکاسی به عنوان علم وهنری که براساس اصول تخصصی بنا گذاشته شده است؛را نباید به سمت وسوی آکروبات بازی برد.
اگر به مطالعه این مقاله علاقمند هستید اطلاعات بیشتر

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://darolfunun.com/?p=11936
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد 5مقاله عکاسی کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

× ؟