لوازم جانبی و لنزها می توانند به شما کمک کنند  که درست به اندازه یک اپلیکیشن  عالی ، در عکاسی تان خلاق باشید. هرچند می توان یک لنز مخصوص خریداری  کرد که به گوشی شما  وصل می شود و امکان عکاسی و فوکوس در فاصله ای بسیار نزدیک تر از حد معمول به سوژه را به شما می دهد.

چقدر نزدیک ؟ این لنزها به شما اجازه فوکوس کردن  در فاصله ۱۰ تا ۲۳ میلی متر از سوژه را می دهند. با استفاده از این لنزها می توانید دنیا را  در اندازه بسیار کوچکی ببینید و خیلی راحت نسبت به آن  اعتیاد پیدا می کنید.در حال حاضر لنزهای قابل نصب بر روی گوشی ها ی موبایل مختلف در بازار موجود است. برخی از آن ها فقط به مدل های خاصی می خورند اما برخی دیگر روی همه گوشی ها سوار می شوند. نگاهی به اطراف بیندازید و ببینید کدام یک را می توانید پیدا کنید معمولا ارزش خریدن دارند. بعضی از لنزهای ماکرو  می توانند واقعا روی سوژه زوم کنند، بنابراین حواستان باشد که این فاصله ممکن است بیش از حد نزدیک باشد .اما اگر بخواهید دنیا را دراندازه های بسیار کوچک  نشان دهید ، این لنزها عالی هستند.

اضافه کردن یک لنز ماکرو به گوشی موبایل شما توانایی فوکوس آن را بهبود می بخشد.

وقتی که با یک لنز ماکرو عکاسی می کنید،بهتر است از یک سه پایه استفاده کنید تا گوشی شما ثابت بایستد. چون خیلی نزدیک به سوژه عکاسی می کنید، شاید متوجه شوید که هر تغییری کوچکی در ناحیه فوکوس روی عکس تأثیر می گذاردبنابراین استفاده از سه پایه باعث می شود که قاب بندی و نوردهی عالی داشته باشید. اگر دوربین را روی سوژه نگه دارید ،متوجه می شوید که سایه دوربین ممکن است روی سوژه بیافتد. پس ببینید نور از کجا می آید و چطور روی سوژه افتاده است و چطور می توانید گوشی خود را به گونه ای نگه دارید که جلوی نور نباشد.

لنزهای ماکرو شمارا وارد بعد جدیدی ا عکاسی می کنند و به شما امکان  دیدن دنیا در اندازه خیلی کوچک را می دهند.

عادت کنید که از سوژه های روزانه عکس بگیرید. عکاسی با یک لنز ماکرو می تواند منجر به خلق تصاویر غیرعادی شود.