ورود / ثبت نام
0

عکاسی پی در پی، وقفه زمانی و تایمر سرخود

521 بازدید
عکاسی سرعت
5/5 - (1 امتیاز)

برنامه هایی نظیر Burst Mode ، Camera Genius ، Photo Timer Gorillacam، vignette (اندروید) به شما امکان ثبت چندین عکس ذر یک بازه زمانی را می دهند.با چندین عکس ، می توانید داستان بیشتری از یک عکس تعریف کنید . این برنامه ها یک شیوه عالی افزودن خلاقیت به عکاسی شما است.

 

عکاسی پی در پی

فرض کنید می خواهید از یک چیزی عکس بگیرید که سریع حرکت می کند ، مثلاً ماشین . عکاسی پی در پی اینجا خیلی خوب جواب می دهد ، چون برای ثبت لحظه ها چندین عکس سریع می گیرد . همچنین سعی کنید موقعیت دوربین خود را بین عکس ها تغییر دهید.

 

وقفه زمانی

در حال تماشای یک غروب زیبا هستید . از وقفه زمانی استفاده کنید تا هر ۳۰ ثانیه به اندازه ۶۰ عکس عکاسی کنید و مثلاً حرکت خورشید را در طول نیم ساعت ثبت کنید . بعداً می توانید عکس ها را روی رایانه به صورت پویا درآورید و فیلم کوتاهی از غروب کردن خورشید بسازید.

 

تایمرهای سرخود

برای سلفی بسیار عالی است ، که می توانید خودتان را در عکس های گروهی ثبت کنید ، یا هر عکسی که باید دوربین را ثابت نگه دارید . در چنین موقعیتی سه پایه خیلی بدرد می خورد . زمانی که دوربین شما در جای خود قرار گرفت ، شاتر را فشار دهید . به خودتان زمان کافی بدهید تا عکس را ثبت کنید – حداقل ۱۰ ثانیه . اگر روی ۲ ثانیه تنظیمش کنید فقط وقت می کنید دوربین را ثابت نگه دارید.

برخی برنامه های ذکر شده در بالا ، تایمر سرخود دارند ، مثل Self Timer Camera (اندروید) Self Timer .

 

یک ترفند

بیرون بروید و گشتی بزنید و عکاسی با وقفه زمانی را امتحان کنید ، خیلی جالب است . از چیزهایی عکس بگیرید که در طول زمان تغییر می کنند . به نتیجه نهایی فیلم کوتاه خود فکر کنید ؛ انیمیشنی از رویدادهای جالب بسازید .

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://darolfunun.com/?p=1555
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

3 نظر در مورد عکاسی پی در پی، وقفه زمانی و تایمر سرخود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. اموزشگاه عکاسی حرفه ای وکلاس عکاسی خوب فقط اموزشگاه دارلفنون واقعااموزشگاه عکاسی تهران بهترازدارلفنون ندیدم.

    2

  2. اموزشگاه عکاسی حرفه ای وکلاس عکاسی خوب فقط اموزشگاه دارلفنون واقعااموزشگاه عکاسی تهران بهترازدارلفنون ندیدم.

    1

× ؟