لنز یک دوربین را متفاوت از چشم انسان می بیند . شاید دوربین شما هرگز نتواند آن رنگ قرمز جیغ را که شما عاشقش هستید ثبت کند .یا شاید رنگها در کل عکس شما بسیار مرده و یا بسیار شدید باشند . انواع مختلف نور و شرایط نوری نیز می تواند تأثیر خود را داشته باشد .

به طور خاص ، سفید ، یکی از سخت ترین رنگ ها برای عکاسی کردن است . مثلأ، اگر دقت کرده باشید ، یک لامپ مطالعه ممکن است زرد یا نارنجی باشد . یک لامپ مهتابی ممکن است کمی سبز و چراغ های جلوی ماشین شاید کمی آبی به نظر برسند . ته رنگ های متفاوت از منابع نوری می توانند کل دمای رنگ عکس شما را تحت تأثیر قرار دهند.

برای حل این مشکل ، برنامه هایی نظیر PhotoCurves (اندروید) ، PhotoGene و … ببینید ، که این امکان را به شما می دهند تا شدت رنگ عکس خود را افزایش یا کاهش دهید .

با استفاده از این برنامه، می توانید رنگ ها را به گونه ای اصلاح کنید تا همان طوری به نظر برسند که شما از صحنه ی اصلی به خاطر دارید . می توانید کل رنگ عکس را عوض کنید ، البته بعضی از برنامه ها این امکان را به شما می دهند که رنگ های خاصی مثل سبز یا قرمز را عوض کنید که به شما کنترل زیادی می دهد .

وقتی که دارید کار تصحیح رنگ انجام می دهید ، به طبیعی بودن کار فکر کنید . رنگ پوست سبز یا قرمز طبیعی به نظر نمی رسد . اگر می خواهید امتحان کنید مشکلی نیست ، اما همیشه به دنبال خلق یک عکس عالی باشید نه اینکه صرفاً کاری کنید که عکس غیر عادی به نظر برسد.

یک دید حرفه ای

اگر یک عکاس عکسی از یک ژاکت برای یک فروشنده لباس بگیرد اما ژاکت اصلی با عکس آنلاین آن تفاوت داشته باشد ، فروشگاه به مشکلات جدی بر خواهد خورد . عکاسان حرفه ای اغلب از یک کارت تعادل رنگ مخصوص ، یا همان کارت خاکستری متوسط در همان شرایط نوری که می خواهند عکاسی اصلی را انجام دهند ، عکس می گیرند . در مرحله ویرایش ، آنها خاکستری میانه عکس را به گونه ای تغییر می دهند که با خاکستری میانه موجود در کارت یکی باشد ، بنابراین اطمینان حاصل می کنند که تعادل رنگی وضع شده است .

۱. برنامه ها به شما کمک می کنند که رنگ ها را در عکس های خود تقویت کنید .

۲. عکاسی از رنگ سفید دشوار است ، بنابراین استفاده از یک برنامه ویرایش عکس کمک زیادی به تصحیح رنگ پس از تولید می کند .

۳.هنگام تصحیح رنگ عکس های پرتره حواستان باشد که پوست طبیعی به نظر برسد .