ورود / ثبت نام
0

تبدیل به سیاه و سفید

899 بازدید
سیاه و سفید
3.3/5 - (3 امتیاز)

تبدیل به سیاه و سفید

یک حس ابدی و عاطفی خاص در عکس های مونوکروم یا تک رنگ وجود دارد . عکاسی سیاه و سفید شما را مجبور می کند به سوژه و ترکیب بندی عکس توجه کنید بدون اینکه رنگ حواس شما را پرت کند.

هنری کارتیه برسون

سیاه وسفید

عکس سیاه وسفید شارپنس پائین

، عکاس خیابانی تأثیرگذار ، به بهترین شکل از سیاه و سفید استفاده کرده است . عکاسان معاصر اغلب عکس های تک رنگ را برای پرتره ، عکاسی مدل و بسیاری از انواع دیگر عکاسی ترجیح می دهند . با کمک این برنامه ها می توانید تصاویر خود را به سیاه و سفید تبدیل کنید : MonoPhix(اندروید) ، Vignette(اندروید) ، Cool fx  و PhotoForge .

 

بسته به برنامه ای که استفاده می کنید ، نتایج ممکن است متفاوت باشد . خواهید دید که برخی از عکس ها بسیار سیاه هستند ، برخی کنتراست خیلی زیاد ، ولی برخی دیگر کنتراست کمی دارند . برخی دیگر یک ته رنگ زرد یا آبی کم رنگ دارند . روشنایی و میازن رنگ خاکستری در عکس نیز ممکن است متفاوت باشد .

در دنیای عکاسی آنالوگ ، فیلم های سیاه و سفید متفاوت نتایج متفاوتی دارند . برخی از آنها نویز زیاد ، برخی دیگر رنگ های تیره شدید و برخی دیگر دامنه سایه روشن بسیار عالی دارند .

پرتره رنگی تان را به سیاه و سفید تبدلی کنید تا حس متفاوتی به آن بدهید .

این برنامه ها دروازه دنیای عکاسی سیاه و سفید را به روی شما باز می کند و کمک می کنند که تأثیر عاطفی زیاد و حس شگرفی از عدم وابستگی به زمان در عکس ایجاد کنید .

کار را با عکاسی خیابانی آغاز کنید ( عکاسی از زندگی روزمره ) . عکاسی تک رنگ برخی از اطلاعات را از عکس می گیرد (چون هیچ رنگی وجود ندارد) بنابراین شما مجبورید دنیا را از دید متفاوتی ببینید .

به ته رنگ ، بافت و کنتراست فکر کنید . آیا سوژه شما تخت به نظر می رسد ، یا آیا دامنه سایه روشن کافی در آن صحنه وجود دارد؟ آبی روشن یا قرمز روشن ممکن است در سیاه و سفید یک جور به نظر نیایند . بعضی اوقات نگاه کردن به یک سوژه با چشمان نیمه باز کمک می کند که ته رنگ ها را راحت تر ببینید .

برای تأثیرگذاری بیشتر سوژه سعی کنید با استفاده از سایه ها پرتره های دراماتیکی بگیرید . به زودی یاد خواهید گرفت که چشمتان را عادت دهید به صورت تک رنگ ببیند و تأثیرگذارترین صحنه ها را پیدا کند .

 

۱. سیاه و سفید کار کردن برای عکاسی خیابانی بسیار مناسب است .

۲. عکس های خود را به سیاه و سفید تبدیل کنید تا یک حس عدم وابستگی به زمان آن ها بدهید .

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://darolfunun.com/?p=1485
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

1 نظر در مورد تبدیل به سیاه و سفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. اموزشگاه عکاسی حرفه ای وکلاس عکاسی خوب فقط اموزشگاه دارلفنون واقعااموزشگاه عکاسی تهران بهترازدارلفنون ندیدم.

    13

× سوالی دارید؟