ورود / ثبت نام
0

آموزشگاه عکاسی رنگی 1

248 بازدید
آموزش عکاسی حرفه ای

آموزشگاه عکاسی رنگی 1 مقاله ای است به قلم استادان ضیاء الدین خطیر ومحمد مهدی تدین موغاری 

 

عکاسی دارالفنون 1سینمایی دارالفنون.

سرآغاز

 

به نام نامی آنکه هستی داد و آگاهی ودانش را راهنمای انسان قرارداد،شرافت وارزش علم برکسی پوشیده نیست .
خداوند متعال با آموختن علم به آدم، برتری و فضیلت او بر ملائکه را هویدا ساخت وعلم است که چنانچه به مقتضای آن عمل شود سعادت را برای آدمی به ارمغان می آورد.

تصاویر رنگارنگ توسط اپتیک چشم جذب شده، در مغزآدمی، تصویر ذهنی را به وجود می آورد و انسان را قادر می سازد که تصاویر را در ذهن تکامل داده وآن را درک نماید و همین  نعمت الهی باعث شد که انسان دراندیشه ضبط ونگهداری خاطرات و تصاویر پیرامون خود تا آنجا پیش رود که نقاشی وسپس عکاسی را خلق کند. در فاصله ی نزدیک به دوقرنی که از پیدایش عکاسی می گذرد این فن وصنعت با سرعتی پرشتاب تغییر و تحولاتی را پشت سرگذاشته است و مستمر درمسیر تکامل بوده است لذا نمی توان درمورد تغییرات آن درآینده پیش بینی نمود.

خداوند بزرگ را سپاسگزاریم که ما را مشمول عنایت و توفیق چاپ و نشر این کتاب که حاصل سال ها تلاش و تحقیق و تجربه ی عملی و تدریس رشته عکاسی دردانشگاه ها می باشد قرارداد.

 

آموزشگاه عکاسی رنگی با توجه به سرفصل استاندارد های مهارت عکاسی رنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تالیف گردیده است،
این کتاب قبل از آن که به چاپ برسد (توسط مولفین و اساتید دیگر) مورد تدریس قرارگرفت و با ارزیابی هایی که به عمل آمد، به مفید و مناسب بودن آن اطمینان نسبی حاصل گردید.

سرعت نور

درتالیف آموزشگاه عکاسی رنگی  اصول پنجگانه ای به شرح ذیل مورد توجه قرارگرفت.

1- مباحث این کتاب بصورت زنجیره وار چیده شده است و غالبا هرفصل برفصل های پیش ازآن مترتب است.

2- از به کار بردن عبارات مغلق و پیچیده خودداری شده ودر روان سازی عبارات و وضوح مطالب کوشش به عمل آمده است.

3-مطالب درحد نیاز هنرجویان و استانداردهای آموزشی مورد نظر بیان گردیده و از طرح مطالب غیرضروری اجتناب گردیده است.

4-برای مباحث و مطالب، پرسش و تمرین های مناسب تهیه شده است. بدیهی است حل این تمارین در ورزیدگی و دقت نظر متعلم و جلوگیری از آشنایی سطحی محصلین با مطالب سهم به سزایی دارد.

5- آموزشگاه عکاسی رنگی براساس60 ساعت آموزش نظری و270ساعت آموزش عملی زیر نظر مدرسین محترم تالیف گردیده و توصیه برتمرکز بیشتر بر شیوه تدریس کارگاهی و توام سازی آموزش های نظری و عملی می باشد.

آموزشگاه عکاسی رنگی

آموزشگاه عکاسی رنگی

این اثر وام دار همراهی سروران ارجمندی است که به یقین شکر و سپاس ایشان خارج از توان نویسندگان است. به حکم ادب از یکایک استادان، صاحب نظران و همکارانی که در تهیه این دفتر بذل محبت کردند، قدردانی می شود.

درخاتمه ضمن تشکر از جناب آقای محسنی مدیریت محترم انتشارات مارلیک سپاسگزار همه استادان و دانش پژوهان بزرگواری خواهیم بود که همچنان نکات اصلاحی و پیشنهادی خود را گوشزد فرمایند.

این اثر در قالب 12 یادداشت تخصصی در حوزه رنگ وفیزیک اپتیک است که به عنوان مقالات متسلسل با ارزش موضوعی  مستقل تالیف گردیده است ، دانشجویان با مطالعه مباحث علمی با ساختار چشم انشان ودرک رنگ در فیزیک آشنا می شوند وبه لحاظ تاثیرات زیبایی شناسی رنگ در عکاسی با فیزیک اپتیک و فرایند ثبت تصویر توسط سنسورها بیشتر آشنا خواهند شد.
متاسفانه تالیفاتی که به حوزه رنگ در عکاسی بپردازد محدود است واین موضوع یکی از چالش های آموزشی علی الخصوص در مقطع کارشناسی ارشد عکاسی محسوب می شود.
تاکنون کتاب های مختلفی به موضوع رنگ در عکاسی اشاره داشته است که بیشتر قابل استفاده برای دانش آموزان ودانشجویان مقاطع کاردانی وکارشناسی عکاسی است .

امیدواریم این 12 مقاله آموزش عکاسی  بنام آموزشگاه عکاسی رنگی 1 تا 12 که در سایت دارالفنون منتشر خواهد شد بتواند برای اهل فن مفید باشد.

 

آموزشگاه عکاسی رنگی ضیاءالدین خطیر- محمد مهدی تدین موغاری

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://darolfunun.com/?p=5760
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

1 نظر در مورد آموزشگاه عکاسی رنگی 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. آموزشگاه عکاسی حرفه ای وکلاس عکاسی خوب فقط آموزشگاه دارالفنون واقعا آموزشگاه عکاسی تهران بهتر از دارالفنون ندیدم

    2

× ؟