آموزشگاه عکاسی دارالفنون

نمایش مستندی از «سینما فرخ» درمرکز آموزشهای هنری و سینمایی دارالفنون

مرکز آموزشهای هنری و سینمایی دارالفنون

نشست نقد و بررسی مستند سینما فرخ به کارگردانی علی اسماعیل زاده در مرکز آموزشهای هنری و سینمایی دارالفنون برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا طبق خبر رسیده، نشست نقد و بررسی مستند سینما فرخ به کارگردانی علی اسماعیل زاده ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۸ در موسسه دارالفنون با حضور  کارشناسانی از سینما، تلویزیون و مستندسازان برگزار خواهد شد.

سینما فرخ در سال ۱۳۳۷ با عنوان تماشاخانه تاسیس شد و بعد از چند سال به عنوان سینما تغییر کاربری داد. این سینما که در میدان قزوین تهران قرار دارد در سال ۱۳۸۶ به آقای مالکیان به صورت سرقفلی واگذار شد.

این سینما تنها سینمای آپاراتی کشور است که با ۳۰ حلقه فیلم هر روز ۵ سانس نمایش دارد و مساحت این سینما حدودا ۴۰۰ متر مربع است و با ۳ پرسنل به کار خود ادامه می دهد. این سینما ۲۲۰ صندلی دارد که تقریبا همه از رده خارج هستند و تعداد کمی از آن قابل استفاده است.

اسماعیل زاده کارگردان این مستند در تشریح اهدافش از ساخت مستند سینما فرخ عنوان کرد: سینما فرخ یکی از مکان های خاطره انگیز شهر تهران است که در میدان قزوین بیش از ۶۰ سال است بدون وقفه فیلم اکران می کند.

وی افزود: سینما فرخ بخشی از خاطرات بصری و فیزیکی ما است که در حال احتضار و از بین رفتن است. مکان ارزشمندی که اگر دلسوزی صاحبانش نباشد قطعا سال‌ها قبل بسته و مخروبه شده بود.

کارگردان مستند کوتاه سینما فرخ گفت:بیشتر هدف ما از ساخت این مستند کوتاه این بود که مکانهای با ارزش تاریخی خصوصا سینماهای قدیمی که بسیار معدودند دوباره دیده شوند.

گفتنی است نشست نقد و بررسی مستند سینما فرخ چهارشنبه ۱۱ دی‌ماه،ساعت ۱۶ به صورت رایگان در مجموعه دارالفنون به نشانی میدان انقلاب،ابتدای خیابان ازادی،خیابان جمالزاده جنوبی،خیابان کلهر، پلاک۴٢،ساختمان دارالفنون برگزار خواهد شد و حضور برای عموم آزاد است.

اکران و نقد فیلم مستند سینما فرخ در دارالفنون

۰ پاسخ در "نمایش مستندی از «سینما فرخ» درمرکز آموزشهای هنری و سینمایی دارالفنون"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X